Domy drewniane kanadyjskie

Domy drewniane kanadyjskie to nasza główna specjalność. Jest to technologia oparta na konstrukcji szkieletowej i specjalnie przygotowanym drewnie, pozwalającym wydłużyć żywotność domu nawet do 150 lat. Obala to mit domku z kart, który do niedawna pokutował w środowisku.  

Drewno do budowy domów kanadyjskich musi bezwzględnie spełniać określone normy – powinno być czterostronnie strugane, komorowo suszone, o wilgotności co najwyżej 18%. Dodatkowo jego parametry wytrzymałościowe można poprawić dzięki zastosowaniu ciśnieniowej impregnacji drewna. Dostępna jest także szeroka gama specjalistycznych materiałów – folii ochronnych, wiatro- i paroizolacji, wełny mineralnej.

Zalety domów drewnianych szkieletowych 

Wszystko to sprawia, że coraz więcej osób przekonuje się do technologii szkieletowej, powszechnie stosowanej w  wielu rejonach świata o klimacie zbliżonym do polskiego. Posiada ona wiele korzyści. Domy drewniane kanadyjskie są ciepłe, zdrowe, trwałe, i co nie mniej istotne – ekonomiczne w porównaniu do innych technik budowlanych.

Specyfika konstrukcji szkieletowych sprawia, że taki dom można w razie potrzeby  w bezproblemowy sposób rozbudować, a także dokonać dowolnych zmian w ustawieniu ścian. Łatwiej prowadzi się też instalacje i dokonuje korekty ich umiejscowienia później, gdy budynek już stoi.

Ważnym atutem i wyróżnikiem domów kanadyjskich jest również możliwość budowania w okresie zimowym, co jest praktycznie nieosiągalne przy technikach tradycyjnych. Budowa domu szkieletowego przebiega sprawnie i szybko, a jego mieszkańcy mogą się cieszyć wygodą i komfortem użytkowania.

Nasza firma budowlana ma duże doświadczenie w budowie domów drewnianych w technologii kanadyjskiej – zapraszamy do zapoznania się z przykładowymi realizacjami.